День обіймів в Україні – думка психолога
Психологиня та психотерапевтка Ольга Голубицька розповіла, для чого корисні обійми, як вони впливають на здоров’я і скільки разів на день потрібно обійматися:
“Обійми фізично корисні для людини, тому що, коли людина обіймає одна іншу, виробляється такий гормон окситоцин, який допомагає відчувати близькість між людьми. Тому, наприклад, друзі люблять обіймати одне одного, мати чи батько дитину обіймає, кохані обіймаються.”
Експерт додала, що обійми – це узагалі “стародавній механізм”, аби відчути приналежність до когось чи до чогось.
“Ти знаходишся в інтимній, особистісній зоні людини. Якщо вона в цей момент дозволяє себе обійняти, то ти її особистісні кордони розділяєш. Крім того, обійми заспокоюють людей та дають відчуття любові. Водночас, потрібно враховувати той факт, що людина може узагалі не любити чи не хотіти обійматися в певний момент, – тоді людину не варто до цього силувати.”
Психологиня радить:
“Якщо люди хочуть обійматися, запитувати… Коли зустрічаєш людину, можна розкрити обійми, і вона, якщо захоче, вона тобі їх на зустріч розкриє і тоді у вас “match” – ви обидва хочете сьогодні обійматися. Буває, що в людини щось, наприклад, болить або не в настрої – тоді обійми можуть бути некорисними. Тому що буде дратівливість і можна викликати зворотню реакцію обіймами”
Вона також розповіла, що якщо дітей рекомендується обіймати хоча б чотири рази на день, то дорослим радять обійматися чотири-вісім разів на день.
“Інколи буває, що пари навіть живуть разом, але не доторкаються одне до одного, не обіймають… Інколи у сварці кохану людину краще просто обійняти, якщо ви відчуваєте, що це доречно. Інколи це може бути замість тисячі слів – просто мовчки підійти і обійняти людину” – підсумувала Голубицька.